Asymetryczne sukienki z dłuższym tyłem

Studniówka to pierwszy duży bal młodej kobiety. Każda chce wyglądać pięknie, ale również chce się pokazać od jak najlepszej strony. Poszukiwanie sukienki na studniówkę zaczyna się już kilka miesięcy przed imprezą. Jaką kreację najlepiej wybrać, aby być zadowoloną z zakupu? Dobrym pomysłem może być asymetryczna sukienka z dłuższym tyłem. Szczególnie, jeśli nosisz takie kreacje i dobrze się w nich czujesz. Równie dobrym rozwiązaniem może być wybranie takiej sukienki, jeśli nigdy wcześniej w podobnej nie chodziłaś, będziesz się czuła nowocześnie i wyjątkowo.  Zasada numer 1 to zgrabne nogi. Szczególnie, jeśli wybierasz czarną lub ciemną asymetryczną sukienkę, a do tego zakładasz jasne rajstopy. Wybór jasnej sukni, np. w kolorze pudrowego różu, ecru lub beżu może z kolei maskować niektóre mankamenty, dzięki temu, iż jasne rajstopy będą zlewały się na tel dłuższego tyłu. Mimo, że asymetryczna sukienka studniówkowa może prezentować się świetnie na każdej dziewczynie nie jest to jednak najlepszy model dla niskiej dziewczyny.

Rozmaite kroje dostępne na rynku pozwalają dobrać odpowiedni fason dla siebie. Ostatnim głosem mody jest sukienka z baskinką i dłuższym tyłem. Składa się z trzech warstw spódnicy, a każda jest różnej długości. Taka kreacja przeznaczona jest dla kobiet pewnych siebie i  z nienaganną figurą. Nieumiejętne jej założenie może grozić poszerzeniem bioder i ud. Do sukienki z dłuższym tyłem warto założyć jedynie delikatne i subtelne dodatki, pamiętając, że mniej znaczy więcej. Wystrzegajmy się kompletów, którymi są takie same kolczyki, bransoletka, naszyjnik i do tego pierścionek. Z fantazją dobierzmy ozdobę. Jeśli krótka sukienka z dłuższym tyłem jest koloru granatowego, to dodatki mogą być w kolorze złota.

Pamiętajmy, że asymetryczne sukienki chętnie zakładane są latem, jako lekki i zwiewny strój. Wybierając kreację na studniówkę, należy skupić się na materiale, z którego jest wykonana suknia. Wszelkie wzory i printy nie są zbyt gustowne, dopuszczalne mogą być subtelne aplikacje. Jako uzupełnienie sukienki asymetrycznej niech będą buty na wysokim obcasie. Savoir vivre mówi co prawda, że na eleganckie bale należy wkładać buty z zakrytymi palcami, lecz zgodnie z niepisaną tradycją licealistki od wielu lat ubierają eleganckie i wytworne sandały na obcasie. Do tych butów jednak rajstopy są obowiązkowe i tu nie ma odejścia od tej zasady.