Wieczorowa suknia do poloneza

Studniówka to najczęściej pierwszy poważny bal w życiu każdej dziewczyny. Wszystkie chcą wyglądać i czuć się pięknie w swoich sukniach. Ale ważny jest nie tylko wygląd, lecz także wygoda. Każdy bal maturalny zaczyna się od sławetnego poloneza. Taniec ten jest uczony i skrupulatnie przygotowywany już kilka miesięcy wcześniej. Próby odbywają się najczęściej w strojach codziennych i dopiero na balu okazuje się, że ciężko jest tańczyć w wymarzonej sukni.

Najlepsza suknia do poloneza to taka, w której można swobodnie się poruszać. Należy wziąć pod uwagę wszelkie obroty, przejścia, a przede wszystkim skłony. Obecnie maturzystki chętnie sięgają po krótkie sukienki, a nawet spódniczki, które robią furorę na balu. Jednak podczas figury, którą jest przejście „pod tunelem z rąk” należy dosyć głęboko się pochylić, wtedy zdarza się, że sukienka studniówkowa może odsłonić nieco za dużo. Oczywiście ku pociesze kolegów i koleżanek. Jest to jednak bardzo nieeleganckie i nie przystoi w tak dostojnej chwili.

Dziewczyny, które chcą wyglądać stylowo wiedzą, że najbardziej elegancka sukienka do poloneza jest koloru czarnego lub innego ciemnego, długa do ziemi, zakrywająca buty. Nie powinna mieć dużego dekoltu, ani wycięcia na plecach. Dodatki sukienki do poloneza powinny być stonowane, a buty nie powinny odkrywać palców ani pięt. Niektóre maturzystki zabierają drugą studniówkową kreację na przebranie, która jest już bardziej swobodna i kolorowa.

Studniówka rządzi się jednak swoimi prawami i niekoniecznie oficjalny dress code musi obowiązywać w każdej szkole. Należy się zastanowić czy będzie czas na przebranie, czy warto inwestować w dwie sukienki, podczas gdy koleżanki przyjdą w jednej. Najlepszym wyjście będzie kompromis, czyli zakupienie sukni na studniówkę, która będzie zarazem stonowana i elegancka i będzie miała w sobie młodzieżowy pazur.

Ponadczasowa jest studniówkowa młodzieżowa czarna mini, która będzie się doskonale prezentowała na każdej dziewczynie. Należy tylko zadbać o to, aby ta miniówka zakrywała niezbędne minimum. Nie należy zapominać także o osobie towarzyszącej. W dobrym guście będzie element, który stylistycznie lub kolorystycznie nawiąże do sukienki. Może być to krawat, butonierka, mucha czy coś bardziej ekstrawaganckiego, np. buty czy pas do fraka.