Wizytowe fasony odcinane pod biustem

Romantyczna, grecka, nostalgiczna to niektóre nazwy sukienki jakim jest kreacja odcinana pod biustem. Tego rodzaju fason na studniówkę może się sprawdzić w dwóch opcjach. Jeśli jest to długa suknia, do samej ziemi, a jeśli dziewczyna wybierze krótką sukienkę, to musi być ona szczupła i zgrabna. Takie kreacje bowiem zakrywają talię i mogą optycznie powiększyć właścicielkę sukni.

Sukienka odcinana pod biustem na studniówkę nadaje się dla każdej osoby, poza panienkami, które mają budowę klepsydry. To zbrodnia ukrywać, ładną i smukłą talię pod warstwą materiału. Ten fason nie wskazany jest również na studniówkę dla dziewczyn o obfitych kształtach. Niezależnie od materiału, z którego wykonana jest suknia, poszerza ona i uwydatnia brzuch.

Długa sukienka odcinana pod biustem świetnie pasuje do charakteru imprezy, jaką jest studniówka. Na rynku mamy dostępnych wiele wzorów i kolorów, które świetnie sprawdzają się na tego typu balach. Najlepiej sięgnąć po długą kreację, przede wszystkim ze względu na elegancję. Obowiązujące kolory na studniówkach to stonowane i nienasycone kolory jesieni, ale także czerwień i nieśmiertelna czerń. Czarne sukienki na studniówkę nigdy nie wychodzą z mody. I jeśli ktoś chce ubrać się klasycznie z szykiem i elegancją, to czarna sukienka odcinana pod biustem może być strzałem w dziesiątkę.

Sukienki najlepiej szukać w internecie lub sklepach stacjonarnych, wykluczając sieciówki. Co roku na każdym balu maturalnym kilka licealistek traci humor już na samym początku, gdyż inna koleżanka zakupiła identyczną sukienkę na studniówkę. W tym sezonie nadal króluje styl boho, hipi oraz oversize, dlatego co druga znana marka wypuściła sukienki odcinane pod biustem. Jeśli upatrzyłyśmy jednak śliczną kreację w galerii handlowej, należy zadbać o to, aby wyróżnić się dodatkami i fryzurą.

Sukienki odcinane pod biustem na studniówkę można także uszyć na zamówienie. Wtedy mamy pewność, że drugiej identycznej nie będzie na sali balowej. Pamiętajmy jednak, że na elegancki bal, jakim jest studniówka, najlepiej wybierać stonowane kroje o wizytowym wyglądzie. Miniówki w stylu baby doll zostawmy na mniej formalne okazje, a wybierzmy suknię z organdyny, np. plisowaną. To ostatni głos mody, który znów wraca do łask.