Fantazyjne sukienki dla osoby towarzyszącej

Zostałaś zaproszona na studniówkę. Nie wiesz jak przyjdą ubrane inne osoby, nie jesteś w stanie ustalić czy jakieś trendy obowiązują w danej szkole. Zastanawiasz się co powinnaś włożyć na tę uroczystość. Po pierwsze pamiętaj, że to nie ty jesteś gwiazdą tej imprezy i wszelkie kontrowersyjne i ekstrawaganckie sukienki zostaw na inną okazję. Powinnaś się ubrać elegancko i ze smakiem. Do dobrego tonu należy, żeby osoba towarzysząca zbytnio nie wyróżniała się na tle maturzystów. To oni powinni błyszczeć. Zorientuj się jakie trendy obowiązują na studniówkach  i poszukaj odpowiedniej kreacji dla siebie.

W sytuacji gdy nie wiesz jak pozostałe licealistki przyjdą ubrane na bal maturalny, najbezpieczniej będzie wybrać sukienkę midi. Bez wątpienia hitem tego sezonu są sukienki z baskinką. Przybycie w takiej kreacji na pewno będzie świadczyło o dobrym guście i podążaniu za modą. Baskinka pasuje do każdego. Dziewczyny, które narzekają na wąskie biodra, będą mogły sobie je optycznie poszerzyć, a te, które chcą ukryć co nieco, swobodnie to zakryją, jednocześnie eksponując swoją kobiecość. Studniówka to także koronki. Wiodą prym od wielu sezonów i obecnie sukienka koronkowa w kształcie litery A, rozkloszowana czy szyta z ukosa, idealnie sprawdzi się na imprezie.

Kolory sukienek, wśród których osoba towarzysząca może wybierać to przede wszystkim ciemne barwy oraz tradycyjnie czerń. Czerwień jest także na topie, ale zostawmy ją dla odważnych maturzystek. Sukienka studniówkowa może być też bardziej imprezowa, uszyta z cekinów lub posiadające świecące aplikacje. Taka kreacja już od dawna nie jest rezerwowana tylko na Sylwestra. Obecny wybór świetlistych materiałów pozwala znaleźć coś szałowego, a przy tym subtelnego. Wybierając sukienkę z cekinami, zwróć uwagę na jakość wykonania. Niech nie zaskoczą cię odpadające ozdoby w trakcie studniówkowych szaleństw.

Wypytaj swojego partnera o to, jakie zwyczaje studniówkowe panują w jego szkole, czy będzie potrzeba osobna wieczorowa suknia do poloneza, a może wszystkie dziewczyny umówiły się co do odcienia i kroju sukni. Warto znać takie szczegóły, gdyż osoba towarzysząca na studniówce także decyduje o samopoczuciu maturzysty, jeśli ty będziesz się dobrze i swobodnie czuła, to na pewno twój partner także.