Najlepszy model dla niskiej dziewczyny

Wzrost to jedyny atrybut kobiecego wyglądu, którego nie da się poprawić. Jeśli jesteś niska, a marzysz o wzroście 1,80 m, możesz za pomocą sukienki sprawić, że będziesz wyglądała na nieco wyższą. Przede wszystkim wybieraj jednokolorowe sukienki, a jeśli mają wzór, to niech będzie on równomiernie rozmieszczony na całej kreacji. Najlepiej będą prezentowały się ciemne kolory, ale niekoniecznie musi być to czerń, chociaż młodzieżowa czarna mini na pewno będzie wyglądała świetnie. Ciemna zieleń, bordowy, granatowy to doskonałe kolory sukienek dla niskich dziewczyn. Aby jednak jednokolorowy strój nie był zanadto nudny, warto zadbać o oryginalne czy barwne dodatki. Jednak paskom, które przecinają sylwetkę na pół niskie licealistki mówią: „nie”. Szczególnie tym grubym pasom i kontrastującym kolorystycznie z balową kreacją.

Dla niskich dziewczyn, które nie chcą podkreślać swojego wzrostu, najlepsze będą kreacje z dekoltem typu V lub w tzw. „serek”. Najlepiej unikać sukni wiązanych na szyi oraz kwadratowych dekoltów. Kolejną zasadą są pionowe linie. Jednobarwne kreacje często uzupełniają rozmaite wzory i aplikacje, warto skupić swoją uwagę na takich, które biegną pionowo. Unikać należy tylko szerokich pasów, które będą mało proporcjonalne do szczupłej i niskiej sylwetki. Najkorzystniejsze będą drobne paseczki rozmieszczone z umiarem. Taka jednokolorowa sukienka z dwoma paskami po bokach i z dekoltem do szpica to idealny strój na studniówkę dla niskiej dziewczyny. Pionowe linie to nie tylko aplikacje, ale także wszelkie ozdobne szwy, lamówki, naszycie np. z cekinów czy koralików, które pozwolą uzyskać wizualny efekt wyższej sylwetki. Najważniejsze aby deseń sukienki był wertykalny.

Pamiętajmy o butach na wysokim obcasie. To najłatwiejszy sposób aby dodać sobie kilka centymetrów wzrostu. Panie, które rzadko chodzą w szpilkach, muszą poćwiczyć chodzenie przed balem maturalnym, gdyż spędzą w nich ładnych parę godzin. Mniej odważne dziewczyny mogą zainwestować w eleganckie buty na koturnie, będą stabilniejsze i łatwiej w nich zachować równowagę. W tym sezonie buty na koturnie znajdują się wśród panujących trendów, więc bez ujmy dla wyglądu, można w nich przyjść na studniówkę. Ważne aby nie miały zapięcia wokół kostki. Taki model przecina nogę i znów optycznie skraca sylwetkę. Idealna sukienka na studniówkę jest ważna, jednak w ferworze przygotowań nie należy zapomnieć, ze najbardziej lizy się dobra zabawa.