Kobiece fasony dla gruszki

Gruszką jest potocznie zwana dziewczyna o określonych kształtach. Są to ładne ramiona i plecy, niewielki biust, zwykle płaski brzuch i szczupła talia, ale również okrągłe biodra i masywne uda oraz łydki. Sporo nastolatek zastanawia się jaka będzie idealna sukienka na studniówkę dla figury gruszki. Aby uzyskać najlepszy efekt należy skupić się na pokazywaniu tego, co najlepsze, czyli smukłej góry. Czarna młodzieżowa mini oraz inne krótkie spódniczki, które odkrywają uda trzeba zostawić dla innych. Dziewczyny o masywnych biodrach powinny unikać także sukienek z ołówkowym, dopasowanym dołem i spódnic szytych ze skosów. Jeśli chodzi o buty to oczywiście najlepsze na studniówkę są szpilki, jednak nie takie, które zapina się wokół kostki.

Idealna sukienka na bal maturalny dla gruszki będzie wykonana z delikatnych materiałów, które nie opinają i zanadto nie przylegają do ciała. Dekolt może być płytki i szeroki, co optycznie będzie powiększało ramiona, równoważąc je z biodrami. Najważniejsze jest jednak aby sukienka studniówkowa była w kształcie litery A. Najlepiej żeby jej długość była dokładnie w kolano, ostrożnie z dłuższymi sukienkami. Materiał niech będzie lekki, zwiewny, bez dodatkowych aplikacji i zdobień. Takie kreacje pozwolą nie tylko doskonale się prezentować, ale także świetnie i swobodnie się bawić. Doskonałym wyborem jest sukienka bez ramiączek, która odsłania korzystne górne partie ciała, a tym samym odciąga wzrok od dolnej części. Jeśli sukienka jest prosta, minimalistyczna i mało strojna, można zaszaleć z bogato zdobionymi bolerkami i narzutkami, z zaznaczeniem, że studniówka nie jest aż tak wytwornym balem, aby wybierać szal.

W dodatkach zawsze zachowaj umiar, w cenie jest minimalizm, ale jeśli chcesz wybrać biżuterię, to niech będzie to ozdoba na szyję lub kolczyki. Bransoletek na rękę unikaj, a już na pewno zrezygnuj z bransoletek na nogę i wzorzystych rajstop. Pamiętaj jednak, że wszystkie te porady, to tylko sugestie i jeśli w czymś innym czujesz się wyśmienicie, nie zawahaj się tego włożyć. Bal maturalny jest tylko raz w życiu i najważniejsze, abyś się mogła czuć swobodnie i dobrze się bawiła.